Blog Detay

Anasayfa Blog Detay
3 yıl önce
Awesome Image

Sapancaya Nasıl Gidilir ?

Sapanca’yı bu kadar özel kılan sadece yemyeşil ormanların çevrelediği Sapanca Gölü ve huzur dolu şirin köyleri değil. Aynı zamanda İstanbul, Ankara ve Bursa’nın oluşturduğu üçgenin tam merkezinde kalıyor olması. Yoğun iş temposundan ve hayat koşuşturmasından yorulanlara sunduğu tatil kaçamakları ise, büyük şehirlerde yaşayanlar için birebir. Bölgeye vardığınızda Sapanca Gölü kenarında kiremitte muhteşem bir alabalık ziyafeti çekebilir, Maşukiye’nin meşhur köy kahvaltısının tadına doyasıya varabilir ya da Kartepe’nin kayak merkezlerinde zaman geçirebilirsiniz. Zaman kısa, yapılacaklar bol. O zaman hemen Sapancaya doğru yola koyulmalı.

Sapanca’ya Kara Yolu İle Ulaşım
Büyük ve kalabalık illere kara yollarıyla ulaşım kolaylığı ve yakın konumuyla dikkat çekiyor Sapanca. Ankara – İstanbul TEM otoyolunun üzerinde yer almasıyla yapılacak seyahatin rahat ve konforlu geçmesini sağlıyor. Özel aracınız ile İstanbul’dan yola çıktığınızda gişelerden sonra normal bir seyirle yaklaşık 1,5 saat sonra bölgeye ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan yola çıktığınız takdirde ise otobanda Adapazarı istikametine yapacağınız tahmini 3 saat sürecek bir yolculuktan sonra tabelaları takip ederek Sapanca’ya kolayca varabilirsiniz.

Sapanca’ya 170 km uzaklıkta olan Bursa’dan yola çıkıldığı takdirde yaklaşık 2 saat bir sürecek bir yolculuk sizi bekliyor.

Otobüs ile Sapanca’ya Ulaşım
Sakarya ve İstanbul arasında düzenlenen otobüs seferleri ile Sapanca’ya ulaşabilirsiniz. Adapazarı merkezden kalkan minibüsler de sizi Sapanca’ya getirecektir.

Sapanca’ya Uçak İle Ulaşım
Eğer uzak illerden geliyorsanız, hava yoluyla ulaşım sizin için daha uygun bir seçenek olabilir. Sapanca, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na yaklaşık olarak 100 km uzaklıkta yer almakta. Havaalanından önce Adapazarı ve ya İzmit’e gitmeniz, oradan Sapanca’ya geçmeniz gerekiyor. Dilerseniz havalimanından araç kiralayarak, güzel manzaralar eşliğinde kendi yolunuzu kendiniz çizebilirsiniz.

Sapanca’ya Tren İle Ulaşım
Sapanca’ya gitmek için demir yolları nostaljik bir yolculuk fırsatı sunuyor. Çünkü eski bir yerleşim olan Sapanca’daki yerleşim tren istasyonlarına yakın olarak kurulmuş. İstanbul’dan yolculuk yapacaklar, yenileme çalışmaları sebebiyle maalesef biraz daha beklemek durumundalar ancak Ankara’dan yapılacak bir tren yolculuğu için Boğaziçi Ekspresi’nin sefer saatleri kontrol edilebilir.